KONST / Litografier / Färglitografi 6172622
*
nr 617 2622
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), Interiör, ca 40 x 50
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2009
kl 20:28:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 15:46:16
1
250 kr
21/12 19:45:13
2
150 kr
21/12 19:45:45
2
250 kr
21/12 19:47:13
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:54
*
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
nr 617 2622
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), Interiör, ca 40 x 50
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 15:46:16 | 1 | 250 kr |
21/12 19:45:13 | 2 | 150 kr |
21/12 19:45:45 | 2 | 250 kr |
21/12 19:47:13 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk mÃ¥lare, tecknare och författare.Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:54